Antik Likya yolu yürüyüşü (Antalya-Kaş)

Antalya / Kaş

1350 TLKişi Başı Fiyat

Odalar
Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Tur Programımız

1 Mayıs Pazartesi: Antalya’da buluşma, Beycik Köyü - Tahtalı Dağı etekleri  (çıkış ve iniş 9 km)
Likya turumuz için farklı şehirlerden ve farklı uçuş saatleri ile gelenler olduğu için Antalya Havalimanında buluşmak için 1 saat bekleme süresi olabilmektedir. Turumuz için Saat 8.30-9.30 civarında Antalya Havalimanı'nda buluşma olacak ve grubumuz tamamlandıktan sonra rehber ve kaptanımız ile tanışıp Antalya’nın güneyine Kemer’e doğru hareket edeceğiz. Tur boyunca gerekli eksikliklerimizi tamamlamak için mola verdikten sonra Antik Likya yollarında yürümek üzere yola Beycik Köyünde ilk gün hafif bir yürüyüş ile başlayacağız. Buraya kadar geldikten sonra, bu bölgenin en yüksek dağı (2.366 metre) eteklerinde dolaşmadan olmaz  Yürüyüşümüz Tahtalı Dağı’nın eteklerinde geçiyor gidiş ve aynı noktaya geliş şeklinde olacak. Muhteşem Sedir ormanında 3.5 ila 4  saat sürecek bu yürüyüşümüz sonrası yeniden aracımıza binerek Çıralı'ya transfer oluyoruz. Buradaki tesisimize yerleşiyoruz. 

 

2 Mayıs Salı: Çıralı-Olympos – Musa Dağı – Adrasan.   (iniş ve çıkış 15 km)
Sabah kahvaltının ardından Likya yolunun en keyifli bir o kadar da uzun yürüyüşünü gerçekleştiriyoruz. 

Daha önceki senelerde Adrasan-Olympos olarak yaptığımız bu günkü rotamızı bu kez tersten Olympos'tan Adrasan'a doğru gerçekleştireceğiz. Dik çıkış ve inişlerden oluşan bu parkur, 15 km'lik bir mesafeyi kapsıyor. Olympos antik kentinin bulunduğu MusaDağı'nı aşarak konaklama yapacağımız Adrasan'a ulaşıyoruz. Yürüyüş sonunda denize girerek yorgunluğumuzu atıyoruz. 

Akşam Adrasan'daki otelimizdeyiz.

 

3 Mayıs Çarşamba  : Antalya Adrasan, Gelidonya Feneri  (iniş ve çıkış  6 km)
Sabah kahvaltının ardından öğlen saatlerine kadar Adrasan'ın sakin pırıl pırıl sahilinde deniz molası veriyoruz. Dileyenler ile Adrasan sahilinin ayaklarımızın altına seren Kız Kalesi yürüyüşünü yapabiliriz. Akşam üzeri Adrasan'dan Karaöz'e geçip Gelidonya Feneri'nde günbatımı için 6 km'lik bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Markiz Dağı'nın Akdeniz'e bakan eteklerinden, rüzgârların ıslık çaldığı kayalıklardan geçiyor ve büyüleyici Gelidonya Feneri'nde günbatımı fotoğrafları çekiyoruz. Gün Batımı ardından Adrasan'daki otelimize geri dönüyoruz. 

 

4 Mayıs Perşembe: Kaleüçağız – Aperlai  (çıkış 7 km)
Sabah kahvaltının ardından tesisimizden ayrılıp Demre’ye geçip Kaleüçağız’dan bizi alan teknemiz batık kent ve koyları izleyerek Kekova-Simena Antik kentleri görerek bizi Sıcak yarımadasına bırakacak. Sıcak yarımadası üzerinden yürüyüşümüzü Kılıçlıköyü'ne doğru yapıp akşam konaklama tesisinde dinlenmeye çekiliyoruz.

Konaklama tesisi : Apollonia Lodge

 

5 Mayıs Cuma : Bayındır Köyü - Limanağzı – Kaş  (iniş 13 km)
Sabah kahvaltının tesisimizden ayrılıp,  Bayındır köyüne geçiyoruz, Limanağzı'na doğru önce 9 km'lik yine keyifli bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz.  Günün ortasında denize molası veriyoruz. Böylece sıcaklığın azaldığı öğle saatlerinden sonra 4 km'lik bir yürüyüş daha gerçekleştirip Kaş'a ulaşıyor ve konaklama yapacağımız tesisimize yerleşiyoruz. 

 

6 Mayıs Cumartesi: Kaş 
Sabah kahvaltının ardından bu harika turumuzu yürüyüş anlamında sonlandırıyoruz Dileyenler Kaş'ta öğle saatlerine kadar denize girebilir. Öğle'den sonraki Antalya veya Dalaman uçakları ile de dönüşlerini yapabilirler. 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

Bölgedeki tüm araç ve tekne ile yapılan ulaşımlar, tesislerde yarım pansiyon konaklama, Yürüyüş sırasındaki öğle yemekleri ve kumanyalar, seyahat sigortası, rehberlik, ören yeri girişleri dahildir.

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

Ana Ulaşım, Antik Kent girişleri hariçtir. Kaş'taki akşam yemekleri, Turun buluşma günlerindeki ilk ve son günündeki öğle yemekleri serbest olacak ve hariçtir.

Buluşma Yeri ve Saati

Likya turumuz için farklı şehirlerden ve farklı uçuş saatleri ile gelenler olduğu için Antalya Havalimanında buluşmak için 1 saat bekleme süresi olabilmektedir. Turumuz için Saat 8.30-9.30 civarında Antalya Havalimanı'nda buluşma olacak ve grubumuz tamamlandıktan sonra rehber ve kaptanımız ile tanışıp Antalya’nın güneyine Kemer’e doğru hareket edeceğiz. 

Tura Çıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çadır konaklama alternatifleri mevcut olup acentamızdan fiyat alabilirsiniz.

YURTDIŞI TURLAR
SAKİN ŞEHİR TURLARI