Fırsat Baştan başa Küba turu

Havana / Santa Clara

9123.85 TLKişi Başı Fiyat

Odalar
Tur Hakkında

Arnika Turizm havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Binrota sorumlu tutulamaz. Binrota gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Binrota, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Binrota sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir

Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Tur Programımız

Alan Buluşması:  07 Kasım 2018 Çarşamba saat 23:30

1.   GÜN: İSTANBUL – HAVANA //  08 Kasım 2018 Perşembe

07 Kasım 2018 Çarşamba Saat 23.30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check-in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 02:30’da Türk Havayolları’na ait TK183 sefer sayılı uçak ile Havana’ya hareket ediyoruz. 13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 08.15’de Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turuna başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Havana’nın nispeten daha modern kısmı olan Miramar bölgesini, meşhur Devrim Meydanı, Beyaz Saray’ın Havana’daki ikizi Capitol Binası göreceklerimiz arasında. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra otelimize gidiyoruz. Dinlenmek için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

2.GÜN: HAVANA //  09 Kasım 2018 Cuma

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan “öğle yemekli Benzersiz Havana Turu “ na katılabilirler. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam Dileyen misafirlerimiz Ekstra turumuz olan; Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Akşam yemeğini de alacağınız unutulmaz geceye katılabilirler. Konaklama otelimizde.

Benzersiz Küba Turu: 90 € ( Kişi Başı )

Geleneksel Küba Müzikleri eşliğinde akşam yemeği: 90 € (Kişi başı)

3.GÜN: HAVANA – GUAMA  – CIENFIEGOS // 10 Kasım 2018 Cumartesi

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz, ilk durağımız Guama olacak, burada Tesoro Lagun’unda sürat tekneleri ile gezinti yapacak, burada adanın ilk yerlilerin yaşadağı hayatı canlandıran Taina Köyü’nü ziyaret edecek, ilk yerlilerin hayatları hakkında bilgi sahibi olacağız. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Largo ve Giron sahilleri boyunca ilerleyecek, burada bulanan müzeyi ziyaret edip, Amerika Birleşik Devletleri’nin Küba’ya askeri çıkarma yaptığı Giron sahilinde olan savaş hakkında bilgi alacağız. Ardından Cienfuegos’ya ulaşacağız. Konaklama otelimizde.

4. GÜN: CIENFIEGOS – EL NICHO - TRINIDAD // 11 Kasım 2018 Pazar

Kahvaltının ardından şehir turumuza başlıyoruz. Tarihi kent merkezinde yürüyüş yapacak, şehir meydanında gezeceğiz. Sonrasında yola çıkıyoruz. İlk durağımız El Nicho doğal parkı olacak. Bu doğa harikasında dolaşacak, Maisinicu anıtını gezecek ve düşmanla yapılan savaş hakkında bilgi sahibi olacağız. Öğle yemeğimizi parkta alıyoruz. Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuz için yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad şehri gezisi esnasında Romantik Müzesi ve aynı adla anılan; yerel içecekler, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz. La Canchanchara’nın tadına baktıktan sonra otobüsümüz bizi otelimize götürecek. Konaklama otelimizde.

5.GÜN: TRINIDAD – SANTA CLARA - CAMAGUEY   // 12 Kasım 2018 Pazartesi

 

Kahvaltının ardından Santa Clara gezimiz için yola çıkıyoruz. Varışa istinaden gerçekleştireceğimiz Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara gezimiz esnasında Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra, Camaguey’e hareket ediyoruz. Burada Devrim Meydanı’nı görecek ardından tarihi kent merkezini gezeceğiz. Otelimize varış ve odalarımıza yerleşmenin ardından akşam yemeğini alacağız. Sonrasında Del Carmen ve San Juan de Dios meydanlarını gezmek için gece turuna çıkacağız.

 

6. GÜN: CAMAGUEY – BAYAMO – SANTIAGO DE CUBA // 13 Kasım 2018 Salı

Kahvaltının ardından Bayamo şehrine doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat 30 dk. sürecek yolculuğun ardından Bayamo’ya varacakve şehir turumuzu yapacağız. Sonrasında öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Santiago De Cuba’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte otelimize yerleşeceğiz. Konaklama otelimizde.

 

 

7.GÜN: SANTIAGO DE CUBA // 14 Kasım 2018 Çarşamba

Kahvaltımızın ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlecek olan “Santiago De Cuba” Turu’ na katılabilirler. Eski başkentte yapacağımız gezide Devrim Meydanı’nı görecek sonra Küba’nın kahramanları Fidel Castro, Jose Marti ve Mariana Grajales’in mezarlarının bulunduğu mezarlığı ziyaret edeceğiz. Ardından eski tarihi merkezi ziyaret edecek, Cespedes Park’ını, Moncada Garnizonu’nu görecek, Enramada caddesinde yürüyüş yapacağız. Öğle yemeğimizi turlar sırasında alacağız. Konaklama otelimizde.

 

Santiago De Cuba Turu (Öğle yemekli): 80 € (Kişi başı)

8.GÜN: SANTIAGO DE CUBA - HOLGUIN // 15 Kasım 2018 Perşembe

Kahvaltı sonrasında Holguin’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Fidel Castro’nun doğduğu evi ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yolumuzun üzerinde alıyoruz. Holguin’e varışımızın ardından şehri gezecek sonrasında her şey dahil otelimize yerleşeceğiz.

 

9. GÜN: HOLGUIN – HAVANA // 16 Kasım 2018 Cuma

Öğle yemeğimizi kadar serbest zaman. Karayip denizinin keyfini çıkarabilirsiniz. Yemeğin ardından havalimanına transfer oluyoruz. Havana’ya yapacağımız 1 saat, 20 dakikalık uçuşun ardından, otelimize transfer olacağız. Sonrasında serbest zaman.

 

10. GÜN: HAVANA // 17 Kasım 2018 Cumartesi

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK183 tarifeli seferi ile 09.35’de İstanbul’a uçuyoruz. Uçuşumuz Karakas stoplu olacaktır. Yaklaşık olarak 1 saatlik bir bekleme olacaktır ve uçaktan İstanbul’a kadar inmeyeceğiz. Yeni güne uçakta gireceğiz..

11. GÜN: HAVANA - İSTANBUL // 18 Kasım 2018 Pazar

Saat 10.00’da Atatürk Havalimanı’na varıyoruz.

 

. ****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

 
 • Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Havana gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Havana’da 4* Otelde 2 gece oda + kahvaltı konaklama
 • Cienfiegos’da 4* Otelde 1 gece oda + kahvaltı konaklama
 • Camaguey’de 3* Otelde 1 gece oda + kahvaltı konaklama
 • Santiago De Cuba’da 2 gece oda + kahvaltı konaklama
 • Trinidad’da 3* Otelde 1 gece her şey dahil konaklama
 • Holguin’de 4* Otlede 1 gece her şey dahil konaklama
 • 5 öğle yemeği
 • Programda belirtilen şehirlerarası transferler
 • Yerel havayolu ile Holguin – Havana ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti 

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

 • Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
 • Vize Ücreti ( 55$ )
 • Ekstra turlar,
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel harcamalar
 • Ek bagaj ücretleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler

Buluşma Yeri ve Saati

Alan Buluşması:  07 Kasım 2018 Çarşamba saat 23:30 Atatürk Havalimanı

 

 

Tura Çıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Arnika Turizm havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Binrota sorumlu tutulamaz. Binrota gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Binrota, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Binrota sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 

YURTDIŞI TURLAR
SAKİN ŞEHİR TURLARI